Projekt romboidalnego wisiora powstał na podstawie kolejnego wzoru opublikowanego we wzorniku "Wzory
ozdób choinkowych" Barbary Strasburgerówny.
Ozdoba składa się z ośmiu powtórzonych elementów zgiętych w połowie wzdłuż dłuższej przekątnej i sklejonych ze sobą. Liczba elementów powoduje, że jej wykonanie, choć niezbyt złożone, jest czasochłonne.
Podobne, skądinąd popularne, ozdoby, których przestrzenność tworzona jest dzięki sklejeniu powtórzonych elementów moim zdaniem łatwiej wykonać z papierów cieńszych, o niższej gramaturze (nie więcej niż 170 g/m3). Praca z takim papierem ułatwia zginanie poszczególnych elementów, a także ich precyzyjne dopasowanie ich w miejscu łączenia zagięć. Jednocześnie papier nie powinien być zbyt cienki, ponieważ duża powierzchnia klejenia prowadzić będzie do falowania papieru, co w konsekwencji naruszy konstrukcję i symetrię ozdoby. W przypadku, kiedy decydujemy się na papier cienki przy jednoczesnej dużej powierzchni klejenia, warto przemyśleć użycie kleju, którego skład nie jest oparty na wodzie, dzięki czemu papier nie będzie tak mocno nasiąkał płynem i ulegał deformacji.
Wybrana do wykonania ozdoby kolorystyka mocno kojarzy się z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Należy jednak pamiętać, że wybór zieleni może powodować gorszą widoczność ozdoby na tle gałązek choinki - warto zniwelować ten efekt kontrastowymi wstawkami lub - jak w pokazanym wypadku - użyciem różnych odcieni zieleni w celu uwypuklenia kształtu.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.